Filtry krążkowe i cedzidła

Filtry krążkowe były pierwszymi filtrami jakie firma były produkowane przez Agrod. Stopniowo zwiększając możliwości produkcyjne, oraz dostosowując urządzenia produkcyjne do tego rodzaju produktu firma jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj filtra płaskiego.
Produkowane przez nas filtry wykonane są z włókniny poliestrowo wiskozowej. Stosowany materiał posiada wysokie właściwości filtracyjne i wytrzymałościowe Filtry pakujemy standardowo w opakowania foliowe lub tekturowe po 100 i 200 listków lub według zapotrzebowania.
Produkujemy filtry w następujących średnicach:

ˇ Filtr do mleka krążkowy O 95 mm - Znajduje zastosowanie do małych cedzideł plastikowych naszej produkcji /pojemność cedzidła ok. 2 litry/. Rozmiar ten wprowadzony został przez naszą firmę na rynek dla najmniejszych gospodarstw produkujących mleko.
ˇ Filtr do mleka krążkowy O 114 mm - Znajduje zastosowanie do cedzideł plastikowych naszej produkcji /pojemność cedzidła ok. 5 litrów/. Rozmiar ten został wprowadzony przez firmę do cedzideł naszej produkcji dla małych i średnich gospodarstw nie posiadających rurociągowych
ˇ Filtr do mleka krążkowy O 120 mm - Jest to rozmiar stosowany do cedzideł metalowych typu "milax", nadaje się również do cedzideł plastikowych naszej produkcji
ˇ Filtr do mleka krążkowy O 125 mm - Jest również rozmiarem używanym do cedzideł "milax", nadaje się również do cedzideł plastikowych naszej produkcji
ˇ Filtr do mleka krążkowy O 220 mm - Praktycznie nie używany już rozmiar, stosowany może być do cedzideł "ulax"
ˇ Filtr do mleka krążkowy O 240 mm - Jest typowym filtrem do cedzideł "ulax"

Istnieje możliwość produkcji filtrów pod prywatną markę z własnym nadrukiem, wszelkie informacje dotyczące współpracy chętnie udzielimy pod podanymi numerami telefonów lub drogą elektroniczną czy listowną.

Cedzidła do mleka
Cedzidła do mleka wykonane z tworzyw sztucznych, charakteryzują się:
- Stosunkowo niską ceną zakupu.
- Wytrzymałością na wysokie temp., umożliwia dezynfekcje poprzez wygotowanie.
- Wytrzymałością w niskich temp. zimą w pomieszczeniach przetrzymywania mleka
- Odpornością na dezynfekcje i mycie żrącymi środkami myjącymi.
- Łatwością domyci cedzidła po każdym użyciu.
- Stabilnością zarówno na bańce udojowej jak również zbiorniku chłodzącym mleko
- Sztywnością konstrukcyjną.
- Posiada docisk przytrzymujący filtr.

Produkujemy cedzidła do mleka w dwóch wielkościach:
- Cedzak na filtr 95 mm - Jest to malutki cedzak pojemności ok. 2 litry z przeznaczeniem dla najmniejszych gospodarstw produkujących mleko. Konstrukcją umożliwia filtracje mleka do baniek udojowych, jednak mała pojemność jak również niewielka powierzchnia filtracyjna /filtr średnicy 95 mm/ nie pozwala na szybkie przefiltrowanie większej ilości mleka. Posiada docisk zapobiegający przesuwaniu się filtra.
- Cedzak na filtr 114 mm - Jest to cedzak o pojemności ok. 5 litrów, przeznaczony dla małych i średnich gospodarstw nie posiadających dojarek przewodowych, do filtrowania mleka do bańki lub bezpośrednio do chłodni na mleko. Konstrukcja cedzidła wykonana tak, aby nie zmniejszać pojemności bańki lub chłodni /stoi na bańce lub chłodni/, przy zachowaniu odpowiedniej stabilności /specjalnie wykonane ranty i wycięcia/. Odpowiednie wyprofilowanie daje mu wysoką sztywność konstrukcyjną. Cedzak posiada docisk przytrzymujący filtr w odpowiednim położeniu.