STOSOWANE MATERIAŁY

Przy produkcji jednorazowych filtrów płaskich stosowanych w małych gospodarstwach używana jest włóknina 32g/m2 co pozwala na uzyskanie optymalnie szybkiego przepływu mleka oraz bardzo wysoką skuteczność w filtrowaniu mleka i oddzielaniu dużych zanieczyszczeń jak np. słoma, sierść itp.

Filtry wykonane z włókniny 32g/m2 charakteryzują się optymalnie szybkim przepływem mleka zdrowego. Mleko z wymienia chorego powyżej 500 tys. komórek somatycznych w miarę wzrostu ilości w/w spowalnia tępo filtrowania, aż do całkowitego wstrzymania przepływu mleka przez filtr /pozwala na szybkie zareagowanie w przypadku wystąpienia stanów chorobowych wymienia/.
Filtry wykonane z 32g/m2 włókniny posiadają wysoką zdolność filtracyjną test na pojemność absorpcyjną C wyniósł 20l. Wskazuje to, iż poza oddzieleniem zanieczyszczeń, filtry z tej włókniny stanowią pomoc producentowi mleka w uzyskaniu wysokiej jakości mleka. Parametry techniczne: Grubość 100/0,5 kPa 160/210; Przenikalność powietrza l/m2/s - 4750; Wytrzymałość na rozerwanie wN/m 933 /suchy/ 533 /mokry/; rozciągalność mokry 8%.

Włókniny stosowane do produkcji filtrów rurowych są odpowiednio dobierane do potrzeb klienta. Obecnie możemy zaproponować 5 różnych włóknin o zróżnicowanej gramaturze od 60 – 120 g/m2.

Proces produkcji filtrów rurowych dla danego klienta rozpoczyna się poprzez ustalenie potrzeb oraz indywidualnych preferencji danego klienta i wyborze odpowiedniego materiału, następnie dostosowywana jest odpowiednia gramatura zastosowanych włóknin, w późniejszym etapie dobierany jest rodzaj ściegu oraz rodzaj nici jakimi będą wykończone filtry. Wszystkie stosowane materiały używane podczas produkcji są dopuszczone do kontaktu z żywnością oraz gwarantują najwyższe standardy wykonania filtrów

Do produkcji ręczników myjąco-dezynfekujących stosowana jest włóknina 32 lub 40 gramowa, o różnorodnej gładkości powierzchni wierzchniej. W ofercie posiadamy dwa rodzaje włóknin do produkcji ręczników myjących jedna zupełnie gładka, natomiast drugi rodzaj posiada większe włókna które to tworzą bardzie chropowatą powierzchnię przez co zwiększa się możliwości czyszczenia wymienia przez nawilżane ręczniki.

Produkowane ręczniki mogą być nawilżane dowolnym środkiem myjąco-dezynfekującym zarówno dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta.